Plexisklo Ostrava? Máme skladem i vyrobíme

Potřebujete v Ostravě vyrobit něco z plexiskla? Uříznout na míru, potisknout, vyrobit zástěnu, značení či nějaký reklamní předmět? Neváhejte nás kontaktovat. Dodáme do 24 hodin.

Z historie plexiskla

Ať už se zajímáte o plexisklo z jakéhokoliv důvodu, bylo by dobré se pro začátek o něm něco dovědět. První akrylátové sklo (plexisklo) spatřilo světlo světa již v roce 1933 v Německu. Tento syntetický průhledný polymer (polymethylmethakrylát čili PMMA) vzniká blokovou nebo suspenzní polymerací methylmethakrylátu.

Pro své nesporné pozitivní vlastnosti je využíván jednak jako náhražka skla, nachází uplatnění při výrobě různých předmětů každodenní potřeby v domácnosti a produkty z něj vyrobené se využívají v medicíně, stavebnictví, strojírenství, reklamním průmyslu, ba i v dentální protetice a při výrobě měkkých optických kontaktních čoček, aj. (sklíčka k hodinkám, okna automobilů a dalších dopravních prostředků, kryty různých přístrojů, je jednou ze složek tvrdého tenisového povrchu, a podobně).  

Jaké výhody má tedy používání plexiskla?

Je lehké, dokonale čiré i při vyšší tloušťce, náklady na výrobu jsou oproti sklu poměrně nízké, lze ho řezat, vrtat i tvarovat a je značně odolné vůči nárazům, UV záření a povětrnostním vlivům. Plexisklo má však i svou nevýhodu – a tou je nižší chemická tvrdost, a proto může při nestandardním zacházení s výrobkem dojít k poškrábání jeho povrchu.

Opracování plexiskla

Některé úpravy zakoupeného plexiskla (řezání, po němž je nutné začistit nově vzniklé hrany, tvarování při postupném zahřátí na 180oC, vrtání otvorů) můžete provádět i sami doma, avšak jen s nejvyšší opatrností a při dodržení správné technologie, aby nedošlo k štěpení, anebo dokonce prasknutí polymeru. Doporučujeme tyto úkony, tedy zpracování a obrábění, nechat na výrobci či prodejci plexiskel – například u nás. Plexisklo Ostrava nabízíme v široké škále druhů – od různých tlouštěk materiálu, až po různé barevné odstíny a povrchovou úpravu – ale nabízí i možnost výroby produktů z plexiskla na míru. Vytvoříme pro vás i jedinečné designové doplňky podle vaší vlastní specifikace, při vašem projektu poradí a může doporučit to nejvhodnější technologické řešení.

Standardní nabídkou je plexisklo ve formě desek, trubek, tyčí, bloků i zrcadel, a to s lesklým, matným a strukturovaným povrchem a také lepidlo na plexisklo.

O autorovi

David