Jak vyčistit plexisklo?

Plexisklo se těší vysoké oblíbenosti již desítky let. Díky své odolnosti a pevnosti si získalo oblibu v mnoha různých oblastech. Své uplatnění si našlo například v umění, stavebnictví, ve zdravotnictví, ale také třeba ve sportu. Jestli i vy tento materiál používáte, možná vás napadá otázka, co dělat pro to, aby zůstalo čisté? Co je pro to opravdu účinné a čemu se raději vyhnout?

Proč čistit plexisklo?

Samozřejmě, jako ostatní materiály, potřebuje i umělé sklo svou péči. Důvod je prostý! Často bývá součástí ochranných pomůcek, takže jde především o bezpečnost.

Tu může ohrozit, třeba i úplná drobnost.

Kromě bezpečnosti je tu i čistě estetický pohled. Nechcete se přeci dívat na upatlané plexisklo, nevypadá to pěkně.

Čeho se vyvarovat?

Možná to někoho překvapí, ale na plexisklo nelze použít jen tak nějaký čisticí prostředek. Často sice, s dobrým úmyslem, šáhneme po tom “nejlepším” na všechny povrchy. Na to pozor!

Takové prostředky většinou obsahují alkohol. A ten působí na umělá skla tak, že zkřehnou a ztratí svou pevnost. A místo toho, aby takový čistič vyleštil, často je to právě na opak.

Co tedy pro čistění plexiskla použít?

Pokud jde jen šmouhy od prstů či stopy od deště, stačí přetřít vlhčeným ubrouskem. Nebo přejet mokrým hadříkem.

Jde-li o odolnější nečistoty, je vhodné použít chemický čistič. Jaký?

Existuje několik druhů. Lze použít i prostředek na plasty všeobecně, ale pokud chcete něco konkrétnějšího, je dobré šáhnout po antistatickém čističi na plexiskla.

Spolu s utěrkou z mikrovlákna, dosáhnete prakticky dokonalého vyčištění od nejrůznějších nečistot.

Závěrem

U každé z věcí platí, že pokud se o ně staráme, vrátí se nám to. To se samozřejmě vztahuje i na plexisklo. Možná by se mohlo zdát, že je to nepodstatná věc.

Ale jak si můžete sami ověřit, tak už z toho kolik existuje způsobů a prostředků, jak o něj pečovat, je vidět, že je to důležité. 

Je potřeba dávat pozor na složení prostředku, který chcete použit. A dodržovat postup. 

O autorovi

David